• Gaustatoppen är det självklara valet för vintersemester.

  • Alla boenden ligger i anslutning till backen.

  • I dalen ligger byn Rjukan.

  • I systemet finns en park!

  • Längsta nedfarten är 2,5 km.

  • Högsta åkhöjden är på 1260 möh.

Ring oss: 0303–960 85

Tidtabell

Tidtabell över våra påstigningsorter samt tid för avresa.

Informationen uppdaterades den 11 juni, 2018


Samling 30 min innan avresa på Liseberg, och 15 min innan avresa på övriga stopp.

 

Påstigningsplats

Weekend

 

GBG; Liseberg Södra entrén (Samling) 14:30
GBG; Liseberg Södra entrén (Avresa)
15:00
Kungälv; Kungälvsmotet
15:20
Stenungsundsmotet; Busshållplatsen/Preem
15:40
Ljungskile; Busstationen
15:50
Uddevalla; Torp Busshållplatsen E & D
16:00
Håby Terminalen, Munkedal
16:15
Tanum Rasta
16:40
Strömstad; Blomsholmsmotet hållplatsen
Blomsholmsmotet
17:00